Wstecz

Lanškroun - pałac i muzeum miejskie

Menu
Adres nám. A. Jiráska, Zámek 1
GPS 49°54'48"N 16°36'49"E (xx km)
376 m nad morzem
swipe

Najstarszą częścią budynku zamku w Lanškrounie jest trakt przylegający do kościoła św. Wacława. Stanowił on wschodnie skrzydło klasztoru zbudowanego jeszcze przez augustianów po 1398 roku. Obiekt był nazywany zamkiem już w 1507 roku, kiedy to zdobył go ród Pernštejnów. W wiekach następnych był wielokrotnie przebudowywany i wyraźnie zmienił swój wygląd. W nowo przebudowanych gotyckich salach zachodniego skrzydła zamku mieści się obecnie sala ceremonialna, w południowym skrzydle znajduje się muzeum miejskie i centrum kultury. W podziemiach zamku w Lanškrouně biegnie podobno podziemny korytarz, który łączy go z Novým zámkem u Rudoltic. W 1940 roku Niemcy szukali tego korytarza, niestety nadaremnie.

Czy wiesz, że w okolicach zamku w Lanškrounie podobno często straszył duch złego zarządcy Riedera, który bujał się na gałęziach topoli, świeciły mu przy tym oczy i przeraźliwie wył?


Kategoria galeria, muzeum, pałac, rzeźba / pomnik
Usługi bezpłatne WiFi, sprzedaż drobiazgów i pamiątek, szatnia, WC

Trasy zwiedzania/ wystawa

Opis Historia miasta i okolic. Gabinet monet i medali autorstwa rzeźbiarza akademickiego Zdeňka Kolářskiego. Sala pamięci kompozytora J. Pravečka. Pokój Cesarski - odrestaurowana kolekcja mebli wykonanych specjalnie dla Cesarza Franciszka Józefa I z okazji manewrów wojsk armii austro-węgierskiej odbywających się w Lanškrounie w 1894 roku.
Udostępnienie
Możliwość kręcenia filmów kamerą wideo: Nie
Godziny otwarcia
(GMT +2)
  • przez cały rok Wt-Pt 9:00-11:30 13:00-16:00 (samodzielnie lub z przewodnikiem)
  • przez cały rok Sob, Nie 13:00-17:00 (samodzielnie lub z przewodnikiem)
  • przez cały rok przez cały dzień (na zamówienie)

Przed zwiedzaniem obiektu zalecamy dla pewności sprawdzić aktualność godzin otwarcia na stronach internetowych obiektu lub telefonicznie u administratora.

zamknięto Momentalnie zmknięte zgodnie z godzinami otwarcia
Ostatnie zwiedzanie przed zamknięciem: 60 min.
Czas zwiedzania: 60 min.
Języki przewodnik (angielski, czeski, niemiecki)
Dziedzina wystawy historia regionalna, muzyka / instrumenty muzyczne, szkło / porcelana
Minimalna / maksymalna liczba osób na przewodnika ?/30