Wstecz

Zamek Lanškroun - muzeum miejskie

Menu
Czeska nazwa Zámek Lanškroun - Městské muzeum
Adres nám. A. Jiráska, Zámek 1
GPS 49°54'48"N 16°36'49"E (xx km)
376 m nad morzem
swipe

Najstarszą częścią budynku zamku w Lanškrounie jest trakt przylegający do kościoła św. Wacława. Stanowił on wschodnie skrzydło klasztoru zbudowanego jeszcze przez augustianów po 1398 roku. Obiekt był nazywany zamkiem już w 1507 roku, kiedy to zdobył go ród Pernštejnów. W wiekach następnych był wielokrotnie przebudowywany i wyraźnie zmienił swój wygląd. W nowo przebudowanych gotyckich salach zachodniego skrzydła zamku mieści się obecnie sala ceremonialna, w południowym skrzydle znajduje się muzeum miejskie i centrum kultury. W podziemiach zamku w Lanškrouně biegnie podobno podziemny korytarz, który łączy go z Novým zámkem u Rudoltic. W 1940 roku Niemcy szukali tego korytarza, niestety nadaremnie.

Czy wiesz, że w okolicach zamku w Lanškrounie podobno często straszył duch złego zarządcy Riedera, który bujał się na gałęziach topoli, świeciły mu przy tym oczy i przeraźliwie wył?


Kategoria galeria, muzeum, pałac, rzeźba / pomnik
Certyfikaty i cżłonkostwo członek Stowarzyszenia Góry Orlickie i Pogórze Orlickie, cżłonek Związku Muzeów i Galerii Rep. Cz.
Styl Gotyk (30%), Renesans (30%)
Usługi bezpłatne WiFi, bibliotek / czytelnia, obiekt nie nadaje się dla zwiedzania przez rodziny z dziećmi, pokazy rzemiosł, punkt sprzedaży plakietek turystycznych, sprzedaż drobiazgów i pamiątek, sprzedaż literatury specjalistycznej, sprzedaż znaczków turystycznych, szatnia, WC, WC dla osób na wózku inwalidzkim
Język personelu angielski, niemiecki
Przyjmujemy płatności faktura (przelew bankowy), gotówką korony czeskie
Rok pierwszego udostępnienia 1993
Rok budowy 1992
Rok ostatniej rekonstrukcji 2015
Rok przebudowy 1992
Odległość od parkingu 0 m (własny)
  • wielkość osobisty: 10 (z tego 2 z dostępem dla niepełnosprawnych), cena: 50 CZK / dzień

Trasy zwiedzania/ wystawa

Opis Historia miasta i okolic. Gabinet monet i medali autorstwa rzeźbiarza akademickiego Zdeňka Kolářskiego. Sala pamięci kompozytora J. Pravečka. Pokój Cesarski - odrestaurowana kolekcja mebli wykonanych specjalnie dla Cesarza Franciszka Józefa I z okazji manewrów wojsk armii austro-węgierskiej odbywających się w Lanškrounie w 1894 roku.
Udostępnienie
Możliwość kręcenia filmów kamerą wideo: Nie.
Godziny otwarcia
(GMT +2)
  • przez cały rok Wt-Pt 9:00-11:30 13:00-16:00 (samodzielnie lub z przewodnikiem)
  • przez cały rok Sob, Nie 13:00-17:00 (samodzielnie lub z przewodnikiem)

Przed zwiedzaniem obiektu zalecamy dla pewności sprawdzić aktualność godzin otwarcia na stronach internetowych obiektu lub telefonicznie u administratora.

zamknięto Teraz nieczynne zgodnie z godzinami otwarcia
Ostatnie zwiedzanie przed zamknięciem: 60 min.
Czas zwiedzania: 60 min.
Języki przewodnik (angielski, czeski, niemiecki)
Dziedzina wystawy historia regionalna, muzyka / instrumenty muzyczne, szkło / porcelana
Minimalna / maksymalna liczba osób na przewodnika ?/30